1 тиждень вагітності ̶ цікавий період, символом якого можна вважати знак питання. В цей час майбутня мама не знає, що всередині формується нове життя: вона передбачає, шукає симптоми, прислуховується до себе і… чекає.
Першим тижнем вагітності вважається день початку останньої менструації. Багато жінок дивуються, адже вони напевно ще не були вагітні в ці дні. Проте, сучасні гінекологи починають відлік саме так, оскільки визначити точний день зачаття досить важко. Цей варіант розрахунку називається «акушерським терміном». Гінекологи пояснюють, що не дивлячись на відсутність плода, на першому тижні вже зріє яйцеклітина, а на 14 день циклу (як правило, овуляція відбувається в середині циклу), якщо відбулося запліднення, починається «ембріональний термін».
Що відчуває жінка на першому тижні вагітності
Велика частина гінекологів вважає за краще вести відлік за акушерським методом, і, відповідно, 1 тиждень проходить без будь-яких змін в жіночому організмі. Майбутня мама не відчуває характерних симптомів вагітності на 1 тижні, ні нудоти, ні змін смакових звичок, ні збільшення чутливості молочних залоз. Якщо говорити про тести на вагітність, то на 1 тижні вони будуть показувати негативний результат, оскільки рівень ХГЛ (хоріонічного гонадотропіну людини) в крові ще не підвищився. Підвищення ХГЛ починається після імплантації заплідненої яйцеклітини в матку.
Рівень хоріонічного гонадотропіну зростає кожного дня: наприклад, до п’ятого дня ембріонального терміну він досягає від 25 до 50 мМО/ мл., а до кінця першого місяця він виростає до 3000 мМО/ мл. Це пояснює негативні тести на вагітність до 12-14 дня після запліднення.
Рекомендації для першого тижня вагітності
✓ відмова від шкідливих звичок;
✓ відмова від вживання медичних препаратів без затвердження гінеколога;
✓ бережіть нервову систему;
✓ не вступайте в контакт з особами із застудою;
✓ перегляньте раціон: відтепер він має бути наповненим достатньою кількістю вітамінів і мінералів;
✓ відмовтесь від гострої, кислої, копченої та солоної їжі, замініть її капустою броколі, горіхами, фруктами і сухофруктами.
✓ проводьте на повітрі достатню кількість часу, оскільки надходження кисню є важливим як для Вас, так і для Вашого майбутнього малюка .