15 тиждень вагітності ̶ Ваш малюк міг би легко поміститися у Ваших руках: він виріс до 14,2 см, а його вага становить 52 грами!
У Вашому організмі продовжують відбуватися зміни: зростає вага, а об’єм крові став більшим на цілий літр. На 15 тижні вагітності жінки відзначають збільшення слизових виділень, разом зі збільшеним об’ємом крові, вони можуть спровокувати закладеність носа і носові кровотечі. Ці незначні носові кровотечі не є загрозою ні для Вас, ні для плоду. Щоб зняти закладеність носа, робіть сольові промивання і, за рекомендацією лікаря, скористайтеся судинозвужувальними препаратами. Проте ніколи не займайтеся самолікуванням!
З початку 14 тижня майбутня мама може мати складності із вибором пози для сну. Якщо раніше Ви спали на животі, то тепер ця поза незручна, а на спині спати не радять. Причина достатньо проста: під час сну на спині, існує ризик здавлювання нижньої порожнистої вени, що провокує зниження тиску. Найбільш прийнятна поза для сну вагітної жінки ̶ це сон на боці.
Як було зазначено вище, деякі жінки помічають виділення молозива з грудей. Вони можуть бути як прозорими, так і світло-білого кольору. Але це не є обов’язковим симптомом вагітності і не у всіх проявляється.
Як змінився Ваш малюк?
На голові плоду зовсім скоро з’явиться волоссячко – фолікули вже виробляють фермент, від якого залежить колір волосся в майбутньому. Повіки вкриваються віями, а оченята все ще глибоко посаджені. До речі, малюк вже реагує на зміни світла, тому намагайтеся робити так, щоб прямі промені сонця не попадали на живіт і не ставте під час роботи ноутбук на коліна.
Триває формування кори головного мозку, і, крім того, маленький організм вже самостійно керує своєю центральною нервовою системою! Усередині Вас у нього протягом дня відбувається безліч тренувань: він і перекидається, і плаває від стінки до стінки, що допомагає суглобам правильно розвиватися і вдосконалюватися.
Ніжки майбутнього малюка стали довшими, він вже активно смокче пальчик, стискає і розтискає кулачки, робить все, чим Ви так милуватиметеся після його появи на світ! Скелетик і всі м’язи укріплюються, і це є дуже важливим моментом: кальцій малюк бере від мами. Тому так важливо, щоб вагітна жінка забезпечувала себе необхідною кількістю цього елементу, а для засвоєння кальцію вітамін Д3 є життєво необхідним. Окрім цього, на всіх етапах вагітності як для Вас, так і для Вашого малюка дуже важливі ДГК, йод, залізо та фолієва кислота, що містяться у необхідній кількості у комплексі Прегна-5.
Рекомендації для жінок на 15 тижні вагітності
Як ми зазначили раніше, приховувати вагітність тепер складніше, і, відповідно, Вас чекають різні питання щодо Вашого стану. Намагайтеся сприймати їх без зайвих емоцій, і пам’ятайте, що зараз найголовніше це стан Вашого здоров’я та здоров’я малюка. Не соромтеся ставити запитання Вашому лікарю, якщо вони виникають, і у випадку будь-яких змін у Вашому самопочутті інформуйте Вашого лікаря.
Спілкуйтеся з майбутнім татусем, зараз саме той час для переведення відносин на новий, більш довірчий рівень. З огляду на те, що внизу живота збільшується приплив крові, Вам може захотітися більшої уваги з боку чоловіка ̶ не соромтеся йому сказати про це! Пам’ятайте, що близькі стосунки позитивно впливають на Ваше самопочуття та настрій.
І, звичайно, насолоджуйтеся кожним днем Вашої вагітності!