На 23 тижні вагітності, малюк все більше стає схожим на Вас, або на тата, сформувалися риси його обличчя, вушка, бровенята.
Швидше за все, на цей момент Ви вже істотно набрали вагу, але найприємніша і найоптимістичніша рекомендація така: не зациклюватись на цифрах. Якщо Ви не переїдайте, добре почуваєтеся і Ваш стан не викликає ні питань, ні побоювань у лікаря, не псуйте собі нерви! Якщо Ваше харчування є збалансованим, Ви легко повернетеся до бажаної форми після пологів.
Зверніть увагу на засоби по догляду: з огляду на те, що Ваш животик активно росте, , шкіра на ньому може сохнути. Це не тільки спричиняє дискомфорт, а й може спровокувати висипання або появу свербежу. Ще одним загадковим для багатьох майбутніх мам явищем є збільшення волосяного покриву на животі, плечах, ногах і спині. Не поспішайте на процедури з видалення волосся, після пологів все повернеться на свої місця. Причиною таких змін стала активізація живлення волосяних фолікулів, і коли малюк з’явиться, вони повернуться до свого звичного стану.
Більшість вагітних жінок відзначають, що на 23 тижні вагітності у них підвищується потовиділення і, як наслідок, з‘являються потові висипи. Для полегшення симптомів віддавайте перевагу антиперспірантам, що не містять спирту, а також використовуйте дитячу присипку.
Зараз у Вас можуть з’явитися неприємні відчуття внизу живота, які є результатом розтягнення м’язів і зв’язок, що підтримують матку.
На 23 тижні можуть починатися так звані “тренувальні перейми”, які проявляються легким спазмом у матці. Немає причин для хвилювання, але довести до відома лікаря потрібно. Ви можете відзначити тонус матки — напруга, яка є реакцією матки на рухи малюка, або Вашу активність: різкі рухи, занадто швидку ходу. Для полегшення стану спокійно подихайте, випрямите спину. У разі, коли такі епізоди повторюються більше 5 разів на день, обов’язково зверніться до лікаря, щоб він у разі необхідності підібрав препарати для розслаблення.
Зверніть увагу: якщо разом з тренувальними переймами Ви відчуваєте сильний біль, тремтіння і підвищення температури, НЕГАЙНО зверніться до лікаря. Так можуть починатись передчасні пологи.
Особливу увагу Ви повинні приділяти виділенням, і якщо вони не доставляють жодного дискомфорту, просто підберіть гель для інтимної гігієни, призначений спеціально для вагітних. Якщо виділення стали змінювати колір, консистенцію, повідомте про це Вашого лікаря. У більшості випадків, у вагітних жінок на різних етапах з’являється молочниця.
На 23 тижні можуть частіше з’являтися судоми у зоні литок, і відбуваються вони, зазвичай, вночі. Лікар може підібрати Вам комплекс, який знімає напругу з м’язів і запобігає повторним судомам. Кожній вагітній жінці необхідно приймати вітамінні комплекси, які містять фолати, йод, залізо, ДГК і вітамін Д3.
Прегна-5 — це спеціально розроблений комплекс вітамінів для жінок на всіх етапах вагітності і лактації, який забезпечує організм матері і малюка всіма необхідними компонентами.
Як за тиждень змінився Ваш малюк?
Вже зараз можна Ви може припустити на кого ж він врешті-решт буде більше схожий! Малюк вже не так активно росте, але активно набирає вагу: вже повних 607 грамів! Зріст малюка на цьому терміні становить 29,7 см. На УЗД Ви вже зможете побачити, чи Ваші очі, чи татів носик у цього маленького красеня (або красуні)! Пушок малюка починає набувати відтінку, а мозок значно збільшився! На 23 тижні вагітності він важить цілих 24 грама, а до моменту народження він збільшиться майже в 4 рази, до 100 грамів. Від Вас залежить кількість кисню, що надходить в мозок малюка, тому ретельну увагу приділяйте своєму диханню. Дихайте глибоко і повільно. Малюк Вам сам підкаже, коли час йти на прогулянку: якщо він занадто активний, час збиратися на вулицю 🙂
На 23 тижні вагітності можемо порадіти разом з Вами: у малюка сформувався ШКТ! Ендокринні залози виробляють гормони, а селезінка відстежує якість еритроцитів, що виробляються кістковим мозком. Він тренується дихати, реагує на будь-які зміни зовнішніх обставин (звук, світло) і, можливо, він вже навіть бачить сни!
Малюк тренується їсти — він смокче свій пальчик, а коли Ви щасливі, він найкраще відчуває себе!
23 тиждень вагітності: що необхідно знати?
Ви можете помітити, що стали неуважною і забудькуватою, чим особливо переймаються бізнес-леді. Але ж Ваша головна роль зараз, не топ-менеджер, а топ-мама, тому слід розслабитися і зосередитися на малюку.
Не звертайте увагу на стереотипні поради на кшталт: не їжте цитрусові, тому що у малюка буде діатез. На практиці діатез найчастіше проявляється у новонароджених, коли матуся занадто багато вживає алергенних продуктів після пологів. Протягом перших трьох місяців життя малюка намагайтеся вибирати продукти, які не викликають алергію і тільки з 4 місяця починайте дуже обережно розбавляти меню більш складними продуктами.
Не віддаляйтеся від чоловіка, якщо він говорить, що Ви занадто зосереджені на вагітності і не приділяєте йому належного часу, залучайте його до своїх планів на день! Нехай він разом з Вами складає правильне меню і допомагає не зірватися, коли захочеться якоїсь нездорової їжі. Ходіть на прогулянку разом і пам’ятайте, що Ваша спільна і головна мета зараз — народження здорового малюка!