Зараз, на 26 тижні вагітності, Ваш малюк важить майже 1 кг! А Ваша вага на цей момент могла вирости на 7-10 кг. Якщо Ви належите до жінок, ранок яких починається із зважування, то прийнятним щотижневим приростом буде + 300-400 грамів. Власне, якщо Ви орієнтуєтеся по самопочуттю, то контролювати вагу раз на тиждень теж не завадить. Якщо Ви, все таки захопилися і набрали зайвого, не поспішайте гуглити про нові дієти, просто перейдіть на збалансоване харчування, а солодощі та смаколики роздайте ворогам 🙂
Ви зараз стаєте все більш кругленькою, а животик, що збільшується, безсумнівно, Вам пасує. У той же час продовжує збільшуватися плацента і цей процес потребуватиме від Вас неабиякої витрати енергії. Приготуйтеся до того, що знову з’явиться сонливість і відчуття втоми. Під час заняття побутовими справами Ви можете відчувати задишку, яку провокує матка, що росте. Рецепт позбавлення від цієї проблеми простий — проводьте більше часу на свіжому повітрі, малюкові це дуже сподобається!
Вагітним жінкам на 7 місяці слід проводити на природі не менше двох годин на день: в теплу пору року можна разом з малюком слухати приємну музику, птахів і спостерігати за дітьми, що граються. Зовсім скоро по алеях парку побіжать і Ваші ніжки!
Груди на 26 тижні продовжують збільшуватися, тому вдало підібрана білизна стане у пригоді. Що стосується неприємних симптомів, то з минулих тижнів на цей разом з Вами перейшла печія і часті позиви до сечовипускання. Якщо вони не заподіюють дискомфорту, не переймайтесь. До лікаря слід звернутися у випадку, коли похід до вбиральні супроводжується хворобливими відчуттями, різким болем. З урахуванням досить різкого набору ваги, майбутні мами можуть скаржитися на біль в спині й області тазостегнових суглобів. До речі, зверніть увагу, що відпочинок буде значно продуктивнішим, якщо Ви проведете його в прохолодному приміщенні, яке не пропускає занадто яскраве світло.
Інформація для мам, у котрих трапляються судоми в ногах: намагайтеся частіше міняти позу, довго не стійте і не сидіть. Якщо любите закидати ногу на ногу, принаймні до народження малюка забудьте про цю звичку. Ще одним не менш цікавим супутником вагітності є «мурашки», на які скаржиться більшість жінок. Єдиного висновку щодо причин їх появи поки немає, але головне, що ніякої загрози вони не несуть.
Швидше за все, Ви вже звикли до тренувальних переймів, і зараз вони будуть відбуватися трохи частіше. Не переймайтеся, якщо відчуваєте легку біль, вона не повинна тривати довго. Про всі зміни, які відбуваються з Вами, обов’язково повідомляйте лікаря.
Новини з животика
Він як і раніше рожевий, але значно округліший, за рахунок накопиченого шару підшкірного жиру. Шкіра малюка буде поступово розгладжуватися, а під час Вашої першої зустрічі він постане просто неймовірним красунчиком!
26 тиждень вагітності, час коли малюк відкриває очі! Зараз вони красивого блакитного кольору, а генетичний пігмент проявиться протягом перших місяців після народження крихітки. Тепер усередині Вас йому ще цікавіше: він може розглядати стінки матки і коливання світла. Коли в черговий раз відчуєте його привітання зсередини, прислухайтеся, чи не грає поруч музика. Можливо, малюк її почув і з величезним задоволенням танцює!
Його вушка вже не прилягають до голови. Коли малюк чує різкі і незнайомі звуки, він починає хвилюватися, але з цікавістю прислухається до нового та всього, що не лякає: всі ТВ-шоу він дивиться разом з Вами, захоплюється разом з татом ревінням двигуна авто, що проноситься повз, засинає під муркотіння кішки, коли вся родина збирається відпочивати. А найулюбленішими його звуками, звичайно, залишаються голоси батьків.
Зараз Ваше золотце важить 969 грам, а його зріст становить майже 34 сантиметри!
У нього досить добре розвинулися сосочки язичка, тому коли Ви розмірковуєте, чим би поласувати, пам’ятайте, що малюк теж відчує смак страви. До речі, Ви знаєте яка страва є його улюбленою?
Не їжте багато солодощів, як би сильно Вам їх не хотілося: від одного шматочка до діабету вагітних шлях значно коротший, ніж здається. Що стосується малюка, то навіщо з найперших місяців життя ростити ласуна?
На цьому тижні в організмі малюка відбувається відразу кілька важливих процесів:
— продовжують розвиватися молочні зубки, а корінні костеніють;
— досягають зрілості клітини мозку, які відповідають за розумові здібності малюка;
— гіпофіз починає виробляти гормон росту.
У малюка вже працює його особистий біологічний годинник. Якщо Ви призвичаїлися добре його розуміти, то зможете зрозуміти, росте всередині Вас «жайворонок» чи маленька «сова» 🙂
Сердечко малюка б’ється зі швидкістю 120-180 ударів на хвилину, і місце, яке він займає, стає замалим. Вільні перекиди і подорожі по матці залишилися в минулому, зовсім скоро він займе положення в якому пробуде аж до пологів.
26 тиждень вагітності: що нового?
Коли до кінця добігає другий триместр вагітності, Ви вже чітко знаєте в який момент Ваш малюк спить, а коли ні. Однак, захопившись своїми справами, момент, коли малюк вже «заколисаний» і спить, Ви можете не помітити. А потім, схаменувшись, що він чомусь не проявляє активності, почнете хвилюватися. У такому випадку ляжте і перепочиньте: малюк, швидше за все, прокинеться і розвіє Ваші тривоги.
Багато жінок відзначають, що на 26 тижні спати стає все важче: живіт майже неможливо «вкласти спати»! Найбільш зручною й універсальною позою вважається поза на лівому боці з затиснутою між ногами подушкою або ковдрою.
Стосовно аналізів: вже традиційно лікар виміряє тиск, відправляє на аналіз сечі, прослуховує биття серця малюка та рекомендує пройти тест на толерантність до глюкози.
Проводьте більше часу з чоловіком, будьте відвертими з близькими і готуйтеся до початку третього триместру, до нього залишилося лише 7 днів!