Починаючи з 32 тижня вагітності, Ваш малюк може за показниками зростання і ваги відрізнятись від «стандартних». Це абсолютно не означає, що він розвивається неправильно, адже зараз в гру активно вступають гени. У мами невеликого зросту, а особливо, якщо і тато невисокий, малюк не може бути одного розміру з малюком, у якого батьки вищого зросту.
За минулий тиждень матка піднялася на ще 1 сантиметр вище пупка, а вага, відповідно, продовжує збільшуватися. Зараз Вам треба опановувати себе і контролювати вагу. Допускається, що на 32 тижні вагітності жінка може набирати приблизно 300 грамів щотижня. Пам’ятайте, що вага навантажує серце, якому й так зараз не легко.
На животику у вагітної на 32-му тижні крім розтяжок може з’явитися вертикальна смужка темного кольору, Вам абсолютно не потрібно цим перейматись. Після народження малюка гормональний фон почне відновлятися і десь через місяць ця смужка зникне!
До речі, у деяких жінок під час вагітності на животі можуть з’явитись волосинки, що збиває їх з пантелику. Не всім подобається бути такою «пухнастою»! Це трюки гормонів, а вже після появи малюка, волосинки щезнуть самі.
Декілька слів про розтяжки. Зараз на ринку представлений хороший вибір препаратів, які здатні зменшити вираженість стриї, але позбутися від них повністю, навіть при використанні найвідоміших кремів і засобів для догляду, складне завдання. Зате, якщо Ви регулярно доглядаєте за животиком, Ви цілком зможете попередити появу нових розтяжок!
Крім шкіри живота, подбайте про шкіру обличчя і тіла. Зараз Ваш організм схильний до появи пігментних плям, тому перш ніж насолоджуватися теплою погодою і сонечком, скористайтеся засобами, які містять сонцезахисний фільтр!
На 8 місяці вагітності Ви можете отримати черговий «сюрприз» від організму — кровотечу ясен. Це не показник якоїсь патології, це результат роботи естрогену, який пом’якшує ясна. Вашим завданням є максимальний догляд за порожниною рота, щоб не дати пародонтиту жодного шансу.
Всі внутрішні органи розставлені по місцях, які для них визначила матка, що вже виросла. Тому задишку, печію, відчуття гіркоти у роті ще треба трошки потерпіти. У найближчі тижні малюк почне опускатися, і Вам стане значно легше. 32 тиждень вагітності: В раціоні вагітної жінки обов’язково має бути присутня клітковина, достатня кількість вітамінів і мінералів.
Прегна-5 — це унікальна комбінація 5-ти життєво необхідних і поєднуваних між собою вітамінів і мінералів для здоров’я мами та її майбутнього малюка.
В цей період може ще сильніше дошкуляти геморой. У цьому випадку, попросіть лікаря вибрати для Вас безпечну терапію. Якщо неприємні відчуття нестерпні, спробуйте після вбиральні відвідати ванну кімнату і полегшити симптоми за допомогою прохолодної води, а папір замініть на вологі серветки.
32 тиждень вагітності — це період, коли не виключена затримка рідини в організмі, Ви довідається про це по набряках на руках і ногах. Вам не слід відмовлятися від води, в крайньому разі (якщо лікар виявить проблеми в роботі нирок) Ви можете обмежити споживання води до 1,5 літрів на добу.
Оскільки у Вашому животі зараз всім керує матка, вона тисне на сечовий міхур. Тому час від часу у Вас може спостерігатись нетримання сечі (особливо під час сміху або кашлю). «Намагайтеся не зволікати» і ходити до вбиральні в разі потреби, використовуйте щоденні прокладки.
Контролюйте свій сон. Саме у ві сні організм відновлюється найкраще, тому не дозволяйте собі не висипатися. Якщо вночі малюк не давав Вам відпочити, спіть вдень. І ще одне… Може так статися, що Ви почнете хропіти! Це не розіграш Вашого чоловіка, який Вам повідомить одного ранку таку новину, це малюк тисне на діафрагму.
Продовжуються тренувальні перейми, живіт може напружуватися декілька разів на день. Не лякайтеся, тіло готується до пологів!
А чи готується Ваш малюк?
Звісно готується! Його мозок продовжує рости і розвиватися, з’являються звивини. Своїми красивими оченятами він оглядає матку, ручки, ніжки. Коли через Ваш живіт малюкові попадає яскраве світло, його зіниці звужуються! Це говорить про те, що його нервова система розвивається.
Маленьке личко стає все більш гладеньким, а шкіра стає рожево-персикового кольору. Шкіра стає щільнішою, на щоках відкладається жирок, який в найближчому майбутньому допоможе малюкові смоктати груди. Поки що він тренується зі своїми пальчиками.
Голова малюка покрита першим волоссячком, воно тонке і м’яке, але поступово буде зміцнюватися. А ось пух, який вкривав тіло малюка вже починає зникати. Змазка, яка вкривала тіло малюка, тепер лишилась тільки у складочках.
Може здаватися, що малюк став більше битися. Насправді, він, скоріш за все, подає сигнали того, що йому не зручно, що Ви сидите «неправильно». Намагайтеся не сковувати животик. Малюкові стає затісно всередині Вас, і обриси його тіла можна не тільки відчути на дотик, але і побачити в різних частинах живота. Гладьте його ручки, спинку, п’ятки, які він виставляє Вам, щоб малюк відчував себе щасливим.
Всі внутрішні системи малюка зараз працюють все краще і краще, збільшується вироблення окситоцину і вазопресину. Ці гормони відповідають за продукування пологової домінанти, яка при досягненні зрілості, буде сприяти початку процесу пологів.
Малюк чітко чує, як всередині Вас циркулює кров, як б’ється Ваше серце. Але все ж таки, йому подобається звук Вашого голосу. Розмовляйте з ним, нехай він не розуміє всіх слів, проте чудово розуміє всі почуття, що відчуває його мама!
Зараз дуже правильно залучати до спілкування з малюком чоловіка і старших діток, якщо вони у Вас є. Вирій почуттів гарантовано кожному!
Основні рекомендації
Як і на 31 тижні, Вам слід уважно спостерігати за виділеннями. Вони не повинні викликати абсолютно ніякого дискомфорту. Свербіж, зміни кольору і консистенції виділень є підставами для візиту до лікаря. Ігнорування цього пункту може стати причиною того, що в процесі проходження через родові шляхи малюк підхопить інфекцію.
А ось такий симптом як розм’якшення випорожнень і хворобливі відчуття внизу живота може говорити про початок пологів. Не хвилюйтеся, малюк на даному терміні життєздатний, але для того, щоб пологи пройшли без ризиків, негайно викликайте лікаря.
32 тиждень вагітності: аналізи і дослідження
На 32-му тижні лікар може направити Вас на УЗД, що абсолютно безпечно для малюка. Лікар дивиться положення малюка, і якщо він вперто не хоче займати «позу готовності», Ви можете отримати перелік рекомендацій, як «домовитися» з малюком.
Зараз слід приділяти особливу увагу пуповині, і якщо малюк нею оповитий, то в найближчі 5 тижнів Ви будете регулярно контролювати серцебиття малюка. Зазвичай дітки самі «розплутуються», але якщо цього не відбувається, тоді мама направляється на кесарів розтин. Поряд з цим, досліджується стан плаценти, шийки матки, кількість навколоплідних вод.
Триває розкриття родових шляхів, тому Вам не рекомендується занадто довго стояти і сидіти в одній позі, оскільки це додаткове напруження для м’язів спини. Добре, якщо Ви ходите в басейн або на йогу для вагітних. А чи ходите Ви на курси для вагітних? На курсах Вам розкажуть про те, що багато забобонів і страхів Вас мучать тільки через нестачу інформації, і в пологовий будинок Ви прийдете абсолютно підготовленою!
Намагайтеся не виходити з дому без обмінної карти, телефону і гарного настрою!