Ви вже вибрали ім’я?:) 24 тиждень вагітності принесе Вам багато цікавих новин!
Матка зараз піднялася на 3-5 сантиметрів над пупком, а лікар на огляді вносить показники до графіку росту. Втім, Bи, дивлячись в складений графік, можете без зусиль помітити всі зміни. Ви продовжуєте округлюватися, а кожен тиждень тепер приносить Вам +500 грамів ваги. Зважаючи на такі зміни, тепер Ви можете швидше втомлюватися і відчувати головний біль. Частим явищем стає біль в ногах, ниють зв’язки і м’язи. Відпочинок є єдиним і самим нехитрим способом полегшити стан: намагайтеся не перенапружуватися і приймати горизонтальне положення в разі потреби, ноги мають бути трохи вище за голову.
Пам’ятайте про те, що в другому триместрі дуже важливу роль відіграють прогулянки: чим більше часу Ви проведете на свіжому повітрі, тим менше ризик розвитку кисневого голодування у малюка. Тренувальні перейми, які почалися на 23 тижні, залишаються і зараз, будьте уважні до їх частоти та інтенсивності.
Якщо трапляються випадки печії, проаналізуйте Ваше меню. Можливо, Ви переїдаєте, або їсте занадто багато заборонених продуктів (ковбаси, хотдоги, магазинна їжа). Другою причиною печії може бути матка що тисне на шлунок, через це у стравоході з’являється шлунковий сік.
Ви вже знаєте, що потрібно ретельно стежити за рівнем гемоглобіну в крові, і якщо він знизиться, повідомити лікаря. Основна загроза його зниження криється в нездатності організму брати необхідну кількість кисню, відповідно, малюку його буде не вистачати. Симптомами анемії при дуже занижених показниках можуть бути слабкість, блідість, шум у вухах, задишка. Незначне «падіння» гемоглобіну можна виявити тільки за допомогою аналізу крові.
На 24 тижні вагітності жінки відзначають сухість шкіри, зокрема, повік. Це може бути симптомом розвитку кон’юнктивіту. Рекомендується пройти обстеження в окуліста, він може призначити краплі для штучного зволоження очного яблука. Не забувайте про питний режим: Ви повинні випити Ваші стандартні 1,5-2 літри води. Ви ж пам’ятаєте, що чай, кава, газовані напої не входять в цей перелік?
До 24 тижня, швидше за все, Ви вже вибрали крем від розтяжок, який не тільки попереджає їх появу, але і зволожує шкіру.
Слідкуйте за станом вен: під час вагітності нерідко внаслідок варикозного розширення вен можуть утворитися тромби. Якщо Ви виявили, що в місці розширеної судини почервоніла шкіра і з’явилося печіння, зверніться до лікаря! Тромбоз несе пряму загрозу і для Вас, і для Вашого малюка! Він піддається лікуванню, але Ваша задача своєчасно його визначити та нейтралізувати.
Новини з животика
24 тиждень вагітності: організм малюка виробляє гормон росту. Він за минулі 7 днів підріс до 31,2 см, а його вага збільшилась до 733 грамів! Все активніше малюк «накопичує» жировий прошарок, стає все більш кругленьким і миловидним. Личко, яке сформувалося у малюка на сьогоднішній день, Ви побачите в момент Вашої першої зустрічі! На оченятах з’явились вії.
Кісткова тканина і суглоби крихітки стають все більш міцними, головний мозок важить 100 грамів, а в альвеолах почав вироблятися сурфактант, який захищає легені малюка від бактерій, що потрапляють разом з повітрям. Тепер з кожним днем кількість сурфактанту буде рости, щоб після народження малюк впевнено зробив свій перший вдих.
Завдяки сурфактанту дітки, які народжені передчасно, отримують шанс вижити, якщо потрапляють до рук досвідчених фахівців.
Крихітка зараз засинає і прокидається у відповідності зі своїм особистим режимом сну і, що цікаво, якщо Ви відчуваєте годинник активності і відпочинку, можете припустити, що чекає Вас після його появи. Нерідко діти зберігають звичний режим «у зовнішньому світі». Зараз загальна кількість годин сну малюка становить близько двадцяти, але якщо Ви занадто різко підведетесь, або опинитеся на яскравому світлі, малюк може прокинутися.
На 24 тижні можете порадувати тата: зараз серцебиття малюка чутно через звичайний стетоскоп! Якщо Ви підете разом на прийом до лікаря, то він буде в захваті від такого контакту з малюком!
Малюк повністю налагодив з Вами зв’язок, і всі емоції, які відчуваєте Ви, відчуває і він. Пам’ятайте про це, коли починаєте тривожитися або сумувати без причини. Швидше за все, в такі хвилини малюк почне активно і різко рухатися, повідомляючи Вам про те, що він теж нервує.
У вільний від сну і спілкування з Вами час, малюк вивчає все, що знаходиться в полі його зору. Ось він своєю маленькою ручкою обмацує стінки матки, знайомиться зі своїми ніжками і личком, відчуває тепло Вашої руки, прикладеної до животика.
24 тиждень вагітності: чого очікувати?
Ви часто буваєте в людних місцях? Якщо так, то постарайтеся менше контактувати з людьми, особливо в періоди, коли активізуються віруси. Ваш організм вразливий не тільки для застудних захворювань, але і для інших інфекцій, які абсолютно не потрібні ні Вам, ні малюкові.
На 24-28 тижні потрібно повторно здати аналіз крові на толерантність до глюкози.
Слідкуйте за станом ніг і рук, якщо вони занадто сильно набрякають, повідомте про це лікаря. Надмірні набряки можуть сигналізувати про розвиток гестозу.
Бувають випадки, коли вагітні жінки з необережності зачіпають живіт і переживають, чи не зашкодить це малюкові. Критичні випадки — це падіння або травми, коли потрібно терміново звертатися до лікаря. Всі інші побутові контакти животика з навколишнім світом є безпечними для малюка. Його захищає і Ваша шкіра, і шар жиру, і плодовий міхур, й амніотична рідина.
Не виключено, що Ви почнете сумувати і потрапите до лап «допологової депресії». В цьому випадку рекомендується залишити думки, які Вас турбують, і уявити Вашу першу зустріч з малюком, його перші успіхи, крихітні ручки, які він буде тягнути до Вас … Намагайтеся думати більше про позитивні моменти, адже разом з Вами їх розділяє малюк і в перспективі їх буде значно більше!