Кінець восьмого місяця і попереду 34 тиждень вагітності! Матка піднялася ще на 1 см над пупком, і тепер стала вище на цілих 14 см! Трохи вражаючих цифр: матка стала більше в 500 разів і в 10 разів важче. Тому, коли побачите на вагах, що стали важче на десяток кілограмів, не лякайтеся! До того ж, більше 2 кг важить Ваша маленька радість! Що стосується харчування, можете перейматися тільки свіжістю і максимальною користю продуктів.
Малюк починає опускатися, а якщо він вже зайняв правильне положення, то Вам стане значно легше дихати, почне проходити печія. Але при цьому малюк буде тиснути на сечовий міхур, тому до вбиральні ще потрібно буде побігати. Не терпіть позиви, навіть якщо тільки повернулися з вбиральні, це загрожує не тільки нетриманням, а й ускладненнями.
Внутрішні органи все ще знаходяться в невластивих для них місцях, і «на особливому рахунку у матки» виявився кишківник. Через це у Вас можуть бути проблеми з випорожненням, загострення геморою.
Не ігноруйте косметичні засоби, спрямовані на зменшення розтяжок і проявів целюліту, використовуйте сонцезахисні креми для запобігання появи пігментних плям.
Ви можете відчувати внизу живота поколювання, це свідчить про те, що малюк почав опускатися нижче. Це не обов’язкове явище на 34 тижні, іноді малюк опускається незадовго до пологів.
У молочних залозах повним ходом йде підготовка до вироблення молока, а форма, яку Ви придбали за 8 місяців, вимагає більш продуманої поведінки. Це означає, що потрібно рухатися не поспішаючи, а підводитись і сідати/лягати потрібно обережно.
Продовжуються тренувальні перейми, зараз вони тривають менше хвилини. У випадку, коли вони починають мати системний характер, повідомте про це свого лікаря.
Будьте особливо уважні, якщо побачите наступні симптоми: розм’якшення випорожнень, опущення живота, вихід слизової пробки, відходження вод, скорочення матки — це сигнали початку передчасних пологів.
Як відрізнити справжні перейми? У них, як правило, однакова періодичність, яка з часом зростає. Перейми починається з дна, і потім переходить на всю матку, а біль може віддавати у поперек.
На 34 тижні «сюрпризи» може видавати шкіра: стає сухішою, «радує» висипаннями і свербінням на стегнах і сідницях. У такому випадку лікар може призначити Вам антигістамінні препарати, які можна приймати у Вашому стані. Крім того, зараз Ви можете бути трохи «вздутою», що теж не виходить за рамки норми. Для врегулювання ситуації, відкоригуйте харчування і режим відпочинку. У будь-якому випадку, якщо виникають питання, не надумуйте, ставте питання своєму лікареві.
Успіхи малюка
Знаєте, зараз в рисах його обличчя можна вгадувати схожість з Вами, або з татом:) Якщо він раптом вирішить, що йому пора вийти до Вас, то його вже можна буде називати народженим передчасно, а не недоношеним! А знаєте чому? Тому що на 34 тижні малюк зможе самостійно дихати і вижити без серйозної медичної допомоги.
Вушка малюка вже зайняли належне місце, він набирає вагу, шкіра стає світлішою, набуває красивого ніжного відтінку. На голові волосяний покрив стає густішим, а на тілі продовжують зникати. Бачили б Ви, які чудові круглі щічки вже має Ваш малюк! В майбутньому вони забезпечать смоктальний рефлекс.
Зараз малюкові потрібно багато кальцію для того, щоб кістки були міцними, тому Вам необхідно споживати його в достатній кількості. У нього вже виросли і зміцніли нігтики, малюк чує і розрізняє голоси близьких, знає, коли говорите Ви, а коли бабуся. Він любить спокійні звуки, вони його розслабляють. Серце малюка б’ється спокійніше, коли навколо панує спокій і гармонія. А ось якщо він почує різкі звуки, швидше за все, почне штовхатися, вимагаючи, щоб неприємні умови припинилися.
34 тиждень вагітності — час, коли малюк визначається з положенням, в більшості випадків це положення головкою вниз. Зверніть увагу, що аж до пологів з цього дня Ви повинні докласти всіх зусиль, щоб малюк відчував себе щасливим і спокійним.
Якщо малюк стоїть на своєму і сидить головою вгору, не потрібно його лаяти. Все ще є ймовірність того, що він займе правильне положення, особливо якщо Ви будете виконувати вправи, які рекомендує лікар.
Контролюйте рухи малюка, добре, якщо він протягом години 4-5 разів дасть про себе знати. Він ще буде рости і набирати вагу, а Ви постарайтеся зробити тижні, що лишились, для нього максимально комфортними!
34 тиждень вагітності: рекомендації
Ви знаєте, що потрібно ретельно контролювати виділення, і якщо вони світло-молочного кольору, значить у Вас все гаразд! З аналізів Вам треба зробити вимірювання тиску, огляд слизової та УЗД (якщо це необхідно).
Намагайтеся весь час бути на зв’язку з лікарем, носіть з собою обмінну карту.
Вибирайте ім’я малюку, якщо у Вас ще є сумніви. Звичайно, після зустрічі з ним Ви можете змінити свою думку, але кілька запасних варіантів можна підготувати.
І бережіть себе, наповнюйте ці тижні найсвітлішими емоціями!