Ось Ви і досягли завершального триместру вагітності. На цьому етапі малюк все більше набуває рис і зовнішнього вигляду, який у нього буде під час Вашої першої зустрічі!
На 29 тижні матка піднялася вище пупка на 7-10 сантиметрів, а Ваш приріст ваги складає приблизно10 кілограмів! З них цілих 1482 грама належать маленькій людині, яка живе всередині Вас! Щотижневий приріст ваги на цьому терміні є нормальним і становить приблизно 400 грамів. Якщо Ви не «вкладаєтесь» у ці показники, перевірте меню. Можливо, в щоденний раціон потрапили солодощі, мучні вироби або солоні продукти, що затримують воду в організмі.
Зараз може виявитися, що у Вас зник пупок! Він з маленької виїмки на животі практично зрівнявся з усім животом. Це тимчасове явище, і протягом перших тижнів після народження малюка все повернеться до норми.
Матка продовжує рости, але для малюка в ній стає недостатньо місця. З одного боку Вам набагато легше вловити його рух, з іншого боку, він може провокувати тиск на внутрішні органи. Дітки, що вже підросли, люблять слухати розповіді про те, якими вони були в більш ранньому дитинстві, і зараз Ви можете запам’ятовувати цікаві моменти, якими потім будете ділитись з Вашим маленьким непосидою.
Невеликий лайфхак для жінок, які відчувають тиск матки на внутрішні органи — тримайте поставу! Саме в положенні з рівною спиною матка отримує більший простір і, відповідно, менше тисне на прилеглі органи. Як позбутися від болю в ногах, печії та інших супутників вагітності, порад немає, намагайтеся просто прийняти їх як даність.
І про головну жіночу проблему — нав’язливі думки. Якщо Ви були схильні все драматизувати до, то і під час вагітності можете істотно попсувати собі життя. Найбільш правильним рішенням буде повідомляти лікаря про свої занепокоєння і нові відчуття. Саме лікар зможе в деталях розповісти про причинно-наслідкові зв’язки і заспокоїти Вас.
Намагайтеся більше відпочивати. Найбільш комфортні пози: на лівому боці і з піднятими ногами. В цілому на спині краще довго не лежати, оскільки так перетискається порожниста вена, що може сприяти утрудненню артеріального кровотоку і навіть спровокувати непритомність!
Почуття втоми нікуди не дінеться, адже причин у Вас для неї більш ніж достатньо: вирішення поточних завдань, безсоння і нав’язливі думки. Ваше завдання полягає в тому, щоб навчитися переключатися і давати своєму організму можливість відпочивати. Якщо Ви ще працюєте, тоді візьміть за правило полежати хоч би годинку після повернення з роботи, щоб набратися сил.
Будьте уважними до свого самопочуття: якщо навіть після сну і хорошого відпочинку Ви відчуваєте себе втомленою, знайдіть час здати кров щоб виключити можливість розвитку анемії. Вона, зазвичай виникає внаслідок недостатності заліза. У необхідній для вагітної жінки кількості воно міститься в вітамінному комплексі Прегна-5, який крім заліза містить фолати, ДГК, йод і вітамін D3. Вітамін D3 відіграє важливу роль у формуванні та зміцненні кісткової тканини малюка, і він важливий не менше, ніж кальцій. Для мами він також важливий: стан волосся, шкіри, зубів і нігтів безпосередньо залежить від кількості елементів, які малюк «залишає» їй.
Пам’ятаєте про питний режим? Він все ж таки важливий, але на додачу до цього намагайтеся простежити, щоб організм позбувався випитого в приблизно рівному співвідношенні.
Швидше за все, Ви вже звикли до тренувальних переймів, і якщо вони не болючі і досить швидко проходять, то значить Ваша вагітність не під загрозою.
Новини з животика
Новин багато, малюк постійно заклопотаний. І не роздивлянням пальчиків, як раніше (хоча й не без цього), а підготовкою до життєдіяльності за межами організму мами. З кожним днем він стає все красивішим, щоб порадувати Вас вже через кілька тижнів. Незважаючи на те, що малюк ще порівняно «худенький», у нього вже формуються характерні дитячі складочки, округлюються щічки.
Нервова система малюка продовжує розвиватися і кожен новий день він вчиться новому. Відкриті оченята часто моргають, а малюк чітко відрізняє світло від темряви, розрізняє кольори. До речі, малюк народиться з блакитними оченятами, а Ваш колір, або колір очей тата проявиться протягом перших тижнів. Може трапитися навіть так, що Ви вкладете спати блакитноокого малюка, а прокинеться зеленоокий 🙂
На УЗД малюк може показати Вам язика, може грати з пуповиною, може вивчати оточення. На даний момент у малюка формується емаль, тому рекомендуємо додавати в меню продукти з високим вмістом кальцію і вітамін Д3 для його засвоєння.
29 тиждень вагітності: малюк стає сприйнятливим до запахів, тому якщо Ваш тато палить, малюк може барабанити в живіт, обурюватися. Він вже непогано набрав вагу, 3,5-4 відсотка від загальної ваги малюка складає жир.
Ви можете помітити, що малюк немовби «підставляє» Вам свої коліна або ручки, щоб Ви їх погладили, погралися з ним — він любить увагу. Продовжують удосконалюватися легені, до першого справжнього вдиху залишається все менше часу!
29 тиждень вагітності: основні рекомендації
Третій триместр буде відзначений почуттям «жару»: незалежно від пори року і температури, Ви може захотіти розстібнутися, зняти шарф, шапку, випити прохолодного напою. Причина проста: на 29 тижні організм працює в подвійному режимі, і таке навантаження провокує перегрів. Від цих відчуттів нікуди не дітися, тому не поспішайте.
Важливий момент — одяг. Зараз Ви можете помітити, що потовиділення збільшилось, і тому варто віддавати перевагу одягу з натуральних тканин.
Ще однією тимчасовою неприємністю може виявитися нетримання. Щоб уникнути таких ситуацій намагайтеся відвідувати вбиральню ще до того, як відчуєте конкретний позив.
На грудях вагітної жінки на 29 тижні чітко видно венозний малюнок, може сочитися молозиво. Такі явища є нормою!
Стосовно аналізів: нічого надважливого не буде. Вас чекає вимірювання тиску та аналізи крові і сечі. Все сильніше росте спокуса придбавати дитячі товари, але не поспішайте. Придивляйтеся, розтягуйте задоволення! 🙂