А Ви знаєте, що Ваш малюк вже навчився рухати очима з боку в бік? Зараз ще поки він не може використовувати весь «функціонал» своїх очей, але незабаром після народження він надолужить згаяне: світ такий великий і всі його цікавинки необхідно обов’язково розгледіти!
До 30 тижня матка на 10 сантиметрів піднялася над пупком, вага, яку Ви набрали на цей момент складається з: малюка (1600 грамів), плаценти, навколоплідних вод, крові в судинах, жиру, води, що знаходиться у Вашому організмі. Якщо Ви відчуваєте труднощі з диханням, причиною цього є навантаження на серце. Матка піднялася високо, звільнивши собі місце за рахунок розсунутих внутрішніх органів. Діафрагма зараз не зовсім у природному стані, серце працює в посиленому режимі. Можливо, Вам важко вдихнути на повні груди, але вже через три-чотири тижні плід поступово почне опускатися, і Вам стане легше дихати.
Груди продовжують збільшуватися, можливо виділятиметься молозива. Разом з цими змінами, можуть виникнути проблеми з травленням, тому що матка тисне на всі органи, що ускладнює їх повноцінне функціонування. Щоб уникнути утворення метеоризму, підвищеного газоутворення та інших неприємностей, виключіть зі свого меню молочні продукти, солодке і мучне.
Однією з найбільш поширених проблем на 30 тижні залишаються позиви до сечовипускання і ситуативне нетримання (коли Ви смієтеся або кашляєте). Панацеї не існує, є тільки зовсім проста рекомендація — ходити до вбиральні як тільки відчули хоч найменше бажання.
Зараз Вам, напевно, все складніше пересуватися і тому радимо максимально бути обережними у побуті. Постеліть у ванній силіконовий килимок, щоб не посковзнутися, просіть чоловіка допомогти дістати з верхніх полиць необхідні Вам речі.
Контролюйте рівень гемоглобіну, щоб не прогавити розвиток анемії, харчуйтеся продуктами, які показані вагітним жінкам, приймайте вітамінні комплекси
Прегна-5 — це унікальна комбінація 5-ти життєво необхідних і поєднуваних між собою вітамінів і мінералів для здоров’я мами та її майбутнього малюка.
На 30 тижні Вам знову може бути постійно спекотно. Як було сказано раніше, причина полягає в інтенсивності обмінних процесів в організмі. Цей стан не виходить за рамки норми, просто створює додатковий дискомфорт.
У Вас тривають тренувальні перейми, що свідчить про підготовку організму до появи малюка. Вони, доречі, йому зовсім не шкодять. Якщо Ви все ще не знайшли свою позу для сну, спробуйте засинати на лівому боці. Багато жінок відзначають, що так їм комфортніше за все. Крім того, коли Ви лежите на боці, порожниста вена не придавлюється.
На 30 тижні Ви можете збиратися в декретну відпустку. Втім, швидше за все, Ви і самі зараз відчуваєте, що працювати стало значно складніше, ніж раніше. Не зволікайте з моментом, адже зараз Ви можете переключитися на зовсім нові, але не менш приємні завдання: готувати дитячу кімнату, вибирати перші іграшки й одяг для малюка.
30 тиждень вагітності: про малюка
На 30 тижні у малюка поступово починає зміцнюватися хрящова тканина, а тіло вже практично у тій формі, яка буде під час народження. На ніжну шкіру малюка впливають навколоплідні води, тому вона зараз не виглядає гладенькою. Але жирок, який Ваш малюк накопичив до цього часу, вже зробив його більш кругленьким і здатним самостійно регулювати теплообмін.
Поступово цей маленький красень позбавляється від своєї пухнастості. Решта волосків зникнуть протягом першого місяця після народження.
Що стосується більш важливих процесів, то зараз у малюка активно збільшується маса мозку і його кора. Ви можете самі зауважити, що він тепер чутливіше реагує на звуки, які до нього доносяться, але коли вони входять в розряд звичних, він ідентифікує їх і заспокоюється.
Малюк продовжує свої дихальні тренування: в процесі ковтання навколоплідних вод, він піднімає і опускає грудну клітку. Іноді гикає, і Ви це відчуваєте 🙂
Малюк вже навчився просити приділяти йому час. Ви ж відчуваєте, як він кличе Вас «поговорити», коли штовхається? Або як він починає рухатися, коли Ви з ним розмовляєте або гладите? Емоційний зв’язок настільки сильний, що він практично повністю переживає Ваші емоції!
30 тиждень вагітності — це час, коли зменшується кількість навколоплідної рідини, і коли малюкові вже стає затісно всередині Вас. І, яким би дивним це не здавалось, але він ще буде рости! У нього є свої біоритми, відповідно до яких він спить і проявляє активність. Наступна рекомендація поки ще передчасна, але все таки не намагайтеся «перевчити» новонародженого на зручний для Вас режим. Крім того, що це марно, це ще й небезпечно для нервової системи маленького.
На цьому терміні малюк може розгорнутись в правильне положення, і якщо він у Вас такий розумник, то рекомендується зафіксувати живіт за допомогою бандажу. Якщо він ще хоче побешкетувати, то не поспішайте бити на сполох. У нього і у Вас ще є два тижні!
Рекомендації на 30 тижні
Незважаючи на те, що у Вас ще є час, гарантій, що пологи не почнуться в непередбачений час, немає. Тому, разом з паспортом, носіть з собою обмінну карту, незважаючи на її значний обсяг. Вона потрібна обов’язково, інакше двері в пологовий будинок можуть виявитися закритими. До речі, Ви вже визначилися, в якому пологовому будинку відбудеться Ваше перше побачення з малюком?
Стосовно аналізів, до стандартного набору крові і сечі потрібно буде здати аналіз на сифіліс. Також Вас можуть перевірити на рівень заліза, зробити коагулограму. Решта аналізів можуть призначатися за потребою і про них Вам повідомить лікар.
Незважаючи на можливий розвиток так званої допологової депресії, намагайтеся зберігати позитивний настрій. Відволікайтеся від сумних думок на бесіди з чоловіком, обговорюйте імена, які Вам подобаються (якщо Ви ще не визначилися), розмовляйте з малюком. Може він натякне Вам, яке ім’я йому подобається? 😉