Настав 9 місяць вагітності! Як би не було складно в це повірити, але основне зростання малюка ще попереду. Матка піднялася над пупком аж на 15 сантиметрів, і як і раніше тисне на прилеглі внутрішні органи. Швидше за все, Ви будете відвідувати вбиральню кожну годину, оскільки тепер малюк може ще й «танцювати» на Вашому сечовому міхурі!
Животик тисне на грудну клітину, тому зробити повноцінний вдих здається зовсім нереально. Протягом найближчих тижнів малюк почне опускатись і Ви зможете вдихнути на повні груди. Для полегшення дихання намагайтеся не лежати, а як би напівсидіти.
Вага, яку Ви набрали, на цей момент може досягати 13 кілограмів, а вага малюка при цьому становить майже 2,5 кілограми. Підріс він до 45 сантиметрів і стає все гарнішим.
Якщо у Вас вже були випадки нетримання сечі, які зазвичай бувають під час сміху або чхання, використовуйте тонкі гігієнічні прокладки у такому випадку. До народження малюка ця проблема може ще помучити Вас, але потім Ви про неї не згадаєте. Також не забувайте, що не можна стримуватися навіть при найменшому бажанні йти до вбиральні. Нехай краще це будуть походи щопівгодини, ніж можливі ускладнення.
Можете трохи скоротити вживання рідини у вечірній час, але на істотні зміни розраховувати не варто. Протягом дня обов’язково випивайте рекомендовану кількість води!
Ви можете відчувати себе зараз незграбною, але в цьому немає нічого дивного: набрана вага і зміни форми грають свою роль. Намагайтеся бути максимально обережною, щоб не втратити рівновагу і не впасти.
Приймайте вітамінні комплекси для вагітних, до складу яких входять всі необхідні компоненти для мами і малюка! Прегна-5 містить йод, фолати, залізо, ДГК і вітамін Д3, які забезпечують здоровий перебіг вагітності і розвиток малюка.
35 тиждень вагітності, час для виникнення нових відчуттів — поколювання в піхві. Причиною тому є шийка матки. Вона починає відкриватися або розширюватися, готуючись до появи малюка. Не поспішайте до пологового будинку, ці зміни не вказують на те, що в цей день Ви народите. Це підготовчий процес, і у Вас в запасі є ще два-три тижні. У деяких жінок відчуття розкриття шийки матки з’являється тільки за пару годин до пологів!
З Ваших грудей може сочитися молозиво, але це зовсім не обов’язковий «атрибут» вагітності, і його відсутність ніяк не впливає на Вашу здатність годувати.
На 35 тижні можуть тривати тренувальні перейми і Ви, швидше за все, вже звикли до них. У них немає зростаючої інтенсивності, тому їх переплутати зі справжніми не можна.
Положення «нога на ногу» одне з найулюбленіших не тільки у жінок, але й у чоловіків. При цьому, воно ж таки не найкорисніше, оскільки перешкоджає правильному кровообігу. Зараз рекомендується особливо ретельно стежити за тим, щоб Ви ненавмисно не сіли в цю позу.
Якщо Ви за кермом авто і не можете зайняти пасажирське місце, робіть часті зупинки, виходьте розім’ятися і будьте уважні до свого самопочуття.
Малюк влаштовує справжні «бої без правил»: перепадає сечовому міхуру і печінці. Пам’ятайте про те, що у Вас з ним міцний зв’язок, і серйозне прохання може бути цілком почуте! Живіт стає все більше, піднятий високо, але в більшості випадків через Ваші особливості і розташування малюка, а не його зріст і вагу.
Що нового у малюка?
Він дуже зайнятий важливою справою, накопиченням підшкірного жиру. До Вашої зустрічі залишилося 4 тижні, і він хоче, щоб Ви були приємно здивовані 🙂 Шкіра малюка розгладжується, набуває красивого кольору, щічки стають круглішими. Первородна змазка залишається в місцях згинів, щоб у малюка не утворювалися натертості. Витирається пушок, який ще зовсім недавно робив малюка «пухнастим», після народження він може ще частково залишитися на спинці.
Продовжує рости волоссячко на голові, стає густішим. Зовсім скоро Ви зможете погладити малюка! Він уважно стежить за всім, що відбувається навколо, своїми, в більшості випадків, ще блакитними оченятами. Пігмент проявиться протягом місяця після народження.
Всі системи малюка знаходяться в стадії готовності до самостійного функціонування. М’язи стають міцнішими, смоктальний рефлекс, який він «відпрацьовує» на своєму пальчику, досягає досконалості. Продукуються гормони, наднирники регулюють обмінні процеси.
На маленьких пальчиках нігтики ще зовсім м’які, але малюк вже може трохи ними подряпатися.
Малюкові стає тісніше всередині Вас, він намагається розширити простір, штовхається, перевертається, спостерігає за світлом, що проникає через животик. Іноді він гикає, і Ви відчуваєте ці «підстрибування», бачите де його ручки і ніжки, коли він штовхає Вас.
Багато малят на цьому терміні вже займають правильне положення головою вниз, а деякі вередуни майже до останнього тижня сидять головою вгору. Якщо Ви схвильовані положенням малюка, поговоріть з лікарем і виконуйте вправи, які «вмотивують» його перевернутися.
35 тиждень вагітності: основні рекомендації
Найважливіше, що зараз потрібно робити — вивчати інформацію стосовно пологів. Якщо Ви ходите на курси, не соромтеся задавати Ваші запитання. Безумовно, пологи це індивідуальний процес, і передбачити все, прочитати все майже неможливо. Однак основні моменти варто все ж таки взяти до уваги!
Зараз у Вас повинен бути чіткий план, що робити з малюком і як за ним доглядати в перші дні його життя. Напевно, в шафі вже лежить перший одяг для малюка і чекає на свого господаря чи господиню 🙂
35 тиждень вагітності вже почався, і Вам вже час прийняти рішення стосовно пологового будинку. Якщо у Вас за станом здоров’я є ускладнення, то найкраще звернутися до спеціалізованого пологового будинку. Це стосується матусь із серцевими та ендокринними захворюваннями, хворобами очей. Лікарі в таких пологових будинках мають досвід роботи з більш проблемними пацієнтками. Пам’ятайте про те, що від тепер Ви не виходите з будинку без обмінної карти!
Вас чекають щотижневі відвідування лікаря, під час яких він буде вивчати динаміку росту малюка. Можливо, буде потрібно дослідження шийки матки, особливо, якщо жінка вже мала подібні захворювання.
Аналізи, які на Вас чекають, особливо не відрізняються від тих, які Ви здавали раніше: аналізи крові і сечі, вимірювання тиску, коагулограма, УЗД.
До речі, зберігайте результати УЗД, малюкові, коли він підросте, напевно буде цікаво побачити, як він виглядав на самому початку свого шляху 🙂 Нехай тато спілкується з малюком, і якщо у Вас хлопчик, вони можуть обговорювати «чоловічі питання»! І намагайтеся, щоб в ці дні малюк був максимально щасливим!